Pentagram i czym jest naprawdę. Prawdziwe znaczenie

Pentagram i czym jest naprawdę. Prawdziwe znaczenie

Czarna magia to dla wielu bardzo bliski, a zarazem szeroki temat. Aby dobrze zrozumieć wszelkie działania i rytuały warto zagłębić się w symbolikę, moc i znaczenie poszczególnych amuletów. Jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych figur magicznych jest pentagram. Jego właściwości już w czasach starożytnych kierowały życiem i poczynaniami wielu ludzi. Czym jest i jak wygląda pentagram? Jakie rodzaje wielokąta gwieździstego można wyróżnić? Jak wykorzystać magiczny znak w codziennym życiu?

Pentagram – wygląd i cechy charakterystyczne

Pentagram to popularnie nazywana figura geometryczna w zarysie gwiazdy. Posiada pięć równych ramion, tworzonych za pomocą trójkątów foremnych. W zależności od wierzeń pięcioramienna gwiazda może być otoczona pojedynczym okręgiem, podwójnym kołem, a także wężem pożerającym własny ogon. Ponadto magiczne znaki mogą posiadać dodatkowe elementy w postaci trzech 6 – 666, hebrajskich liter czy wizerunku głowy kozła. Ułożenie figury, jej grubość oraz charakter uzależniony jest przeznaczenia i znaczenia amuletu.

Rodzaje pentagramu

Dla wielu ludzi pentagram to symbol szatana. Znak, który posiada złe moce oraz jest odnośnikiem wykpienia i poniżenia Jezusa Chrystusa. Jednakże pięcioramienna gwiazda już od wieków uważana jest za amulet ochronny, a jej magiczne moce pozwalają odpędzać złe duchy i niepowodzenia. To, jaką siłę posiada talizman uzależnione jest od jego ułożenia oraz szczegółów graficznych. Najbardziej rozpoznawalne znaki to:

  • pentagram czarnyodwrócony – znak graficzny w postaci gwiazdy, który posiada zwrócone ku górze dwa równoległe wierzchołki. Podstawę stanowi jedno ostre ramię, a sam symbol uzupełniony może być dodatkowymi, charakterystycznymi elementami. Amulet ten wykorzystywany jest w czarnej magii. Początki istnienia tego symbolu przypisuje się rozpowszechnianiu przez twórcę „Biblii szatana” – Antona Szandora Lavey – kultu satanistycznego. Ponadto talizman ten oznacza wyższość świeckości, żądz ludzkich i pragnień na rozwaga, rozumem i wiarą.
  • pentagram biały – gwiazda pięcioramienna, której zadaniem jest ochrona przed złymi mocami. Już od kilkunastu wieków wykorzystywana w wielu zabobonach i sferach życia. Starożytni rzymianie oznaczali pentagramem opakowania z żywnością, wierząc, iż symbol ten uchroni produkty przed gniciem i zepsuciem. Biały pentagram to na pozór identycznie wyglądający znak, jak gwiazda odwrócona. Jedyną różnica jest ustawienie ramion. Symbol ten posiada zwrócone do góry jedno z ramion. Jest odzwierciedleniem sacrum – świętości, siły boskiej, harmonii ciała i ducha oraz talizmanem zdrowia. W rytuałach magicznych chroni on również przed wpływem wszelkich klątw i zgubnym działaniem czarnej magii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *