Pentagram ochronny - kiedy się go stosuje

Pentagram ochronny – kiedy się go stosuje

Pentagram to symbol, który może być odbierany na różne sposoby. Dla jednych jest to znak szatana, inni widzą w nim pozytywną i ochronną moc. W magiczną siłę gwiazdy wierzono już w czasach starożytnych, pielęgnując i rozwijając ten kult przyrody, aż do dziś. Czym był i w ówczesnych czasach jest pentagram ochronny? Jakie posiada znaczenie i co daje noszenie pentagramu? Jak wykonać popularny rytuał wypędzające złe duchy? W jaki sposób wykorzystać pięciokąt gwieździsty?

Jakie znaczenie i rodzaje pentagramu można wyróżnić?

Pentagram to znak, który bardzo mocno odcisnął swoje piętno w symbolice. Wierzenia ludzi niejednokrotnie udowodniły, iż jest to bardzo ważny amulet, a jego moc kieruje poczynaniami ludzi. W czasach starożytnych totem ten rysowano np. na opakowaniach z żywnością, wierząc, że uchroni on wszelkie produkty od gnicia i zepsucia. Dla innych pentagram utożsamiany jest kultem satanistycznym oraz niezgodą i złem. Jakie rodzaje symbolu najmocniej wbiły się w kulturę symboliki?

Dwa najważniejsze, i najbardziej popularne znaki to:

  • pentagram ochronny  – biały znak, który zwrócony jest jednym wierzchołkiem ku górze. Religijna oznaka mistycyzmu, dobra, zrozumienia, jak również wspólnoty i zrozumienia. Niegdyś określana mianem Gwiazdy Betlejemskiej – do dziś używana, jako amulet chroniący przed złymi mocami i duchami.
  • pentagram czarny – ułożony w specyficzny sposób – odwrócony do góry dwoma wierzchołkami. Symbolizuje dominację emocji nad zdrowo rozsądkowym myśleniem, rozumem oraz nie zawsze prawidłowymi żądzami ludzkimi.

Rytuały związane z pentagramem ochronnym

Biały pentagram to znak, który chroni przede wszystkim przed niedobrym wpływem negatywnej energii. Dlatego też wśród osób wierzących w magię i różnego rodzaju rytuały stał się podstawowym amuletem ochronnym, wykorzystywanym niemalże w każdej magicznej sesji. Jak wypędzić pecha za pomocą pięcioramiennej gwiazdy? Na co działa odpowiednio narysowany i wykorzystany symbol?

Pentagram ochronny stosowany jest w wielu przypadkach, a jego siła znacząco wpływa na miłość, ochronę zdrowia, jak również życia emocjonalnego. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest wykonanie rytuału spełnionych marzeń:

– rytuał spełnionych marzeń – pomaga w realizacji planów i pragnień, zarówno tych przyziemnych, jak i bardziej wygórowanych. Do jego przeprowadzenia należy odpowiednio się przygotować, jak również zgromadzić kilka niezbędnych przedmiotów, takich jak: zielony piasek, zieloną świecę na świeczniku, monety, płaski biały talerz. Przed przystąpieniem do rytuału należy jasno i klarownie określić cel i marzenia, w których intencji odprawiane są modły. Pobierając lewą ręko piasek należy przełożyć go do prawej dłoni i kreślić znak pentagramu na talerzyku. Kolejnym krokiem jest wypowiedzenie magicznych słów oraz zakreślenie okręgu otaczającego symbol. Następnie należy ułożyć monety na każdym z wierzchołów i obsypać kontury świecznika. Po tych działaniach bezzwłocznie zgasić płomień i schować wszystkie elementy do drewnianej szkatułki.4

Pentagram ochronny można wykorzystać również w postaci symbolu narysowanego na kartce lub amuletu, zawieszonego na szyi. Tego rodzaju biżuteria ochroni właścicieli przed działaniem negatywnej energii i złych mocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *